اکسسوری‌های مردانه همیشه در ران‌وی‌ها و فشن‌شو‌های بزرگ، موردتوجه بسیاری قرار می‌گیرد. با این حال معمولا این تجهیزات از طرف آقایان در ترکیب پوشاکی که به‌صورت روزانه انتخاب می‌کنند، نادیده گرفته می‌شود. با وجود اینکه اکسسوری مناسب می‌تواند روح تازه‌ای به سبک پوششی فرد دهد و یا در صورت ناهماهنگی، یک استایل خوب را بد جلوه دهد، تنها چیزی که در پوشش مردانه توجه اولیه‌ی ما را به خود جلب می‌کند، معمولا تی‌شرت‌ها و شلوارهای جینی است که تنها بخشی از استایل شماست. به همین دلیل ما به بررسی تعدادی از لوازم جانبی مردانه می‌پردازیم که هر مردی باید برای ارتقای استایل خود از آنها استفاده کند. با توجه به اینکه فشن و مد در طول زمان حرکتی چرخه‌ای داشته و این تجهیزات نیز در دوره‌های متفاوت امتحان خود را به‌خوبی پس داده‌اند، انتظار می‌رود که در آینده نیز این اکسسوری‌ها به‌خوبی استایل شما را کامل کنند.

حلقه

در استفاده از حلقه یا به صورت کلی‌تر انگشترها باید به دو نکته‌ی اصلی توجه کرد. در درجه‌ی اول، نباید استفاده از انگشتر را محدود به حلقه‌های ازدواج دانست چرا که انگشترها به‌خودی‌خود دارای هویت بوده و می‌توانند بخشی از شخصیت استایل شما را به‌نمایش گذارند. نکته‌ی دومی که باید به آن دقت کرد، به سادگی انگشتر اشاره دارد. انگشترهای پرزرق‌وبرق ممکن است وسوسه‌انگیز باشند اما در مقابل این امکان نیز وجود دارد که جلوه‌ای شلوغ یا حتی جلف را از فرد ارائه کنند.

انگشترهای مردانه باید به‌طور کلی ساده و کلاسیک بوده تا در شرایط متفاوت جلوه‌ی خود را حفظ و وقار مردانه را به مخاطب منتقل کند. با این حال به افرادی که در دنیای این زیورآلات کوچک جویای تنوع‌اند می‌توان استفاده از جنس‌های متفاوت به‌جز طلا و نقره را پیشنهاد داد.

عینک

یک عینک خوب می‌تواند استایل شما را کاملا دگرگون کند. در صورتی که نیازی به استفاده از عینک‌های طبی ندارید، عینک‌های آفتابی را به شما پیشنهاد می‌دهیم. باید خاطر نشان کرد که استفاده از عینک‌های به‌ظاهر طبی یا تزئینی چندان مورد پیشنهاد نیست و می‌تواند تاثیرات روانی منفی در مخاطب ایجاد کند. در زمان انتخاب عینک تنها چیزی که باید به آن دقت کنید شکل کلی صورت شما است. در حالی که افراد با صورت گرد می‌توانند عینک‌هایی مستطیلی را امتحان کنند، چهره‌های کشیده با استخوان فک بیرون‌زده برای عینک‌های گرد مناسب‌تر است.

شال گردن

استفاده از شال می‌تواند کمک بسیاری به شیک‌پوش بودن فرد کند اما شال‌ها همیشه محدود به شرایط آب‌وهوا هستند و استفاده از یک شال ضخیم در هوای گرم می‌تواند تمسخرآمیز باشد. با توجه به اینکه شال‌ها برعکس انگشتر یا دستبند حجم زیادی داشته و در استایل شما کاملا به‌ چشم می‌آیند، با انتخاب رنگ و طرح درست می‌توانید شکل پوشش خود را تا حدود زیادی زیبا کنید. با توجه به اینکه استفاده از شال‌های گرم و بافتنی معمولا محدود به فصل زمستان است، برای فصل بهار یا پاییز دستمال‌گردن‌های نازک‌تر را پیشنهاد می‌کنیم. استفاده از دستمال‌گردن با یک اورکت مناسب، ظاهری شیک و کلاسیک به شما می‌دهد.

كراوات

اغلب مردم کروات را یک پوشش رسمی برای محیط کار یا مهمانی‌های مهم می‌دانند اما با استفاده از کروات‌هایی با طرح‌های شلوغ یا فانتزی می‌توانید پوششی غیررسمی و شیک داشته باشید. در حالی که کروات‌ها با بافت ابریشم می‌تواند پوشش شما را رسمی و حرفه‌ای جلو دهد، استفاده از جنس پشم با یک ترکیب رنگ و طرح‌بندی جذاب در عین وقار، شما را عادی و خوش‌پوش می‌کند.

كلاه

پوشیدن کلاه‌ها به‌صورت مناسب می‌تواند کار بسیار سختی باشد. دلیل اصلی این امر نیز بسیار ساده است. کلاه‌ها به‌تنهایی شخصیت بسیار پررنگی دارند. هرچقدر که خوش‌پوش باشید نمی‌توانید یک کلاه را از چهارچوب خود خارج کنید. به همین دلیل توصیه نمی‌شود یک کلاه لبه‌دار کلاسیک را در یک استایل روزمره استفاده کنید بلکه در کنار کت‌وشلوار رسمی است که هویت این کلاه به‌خوبی پیدا می‌شود. البته خلاف این موضوع را در دنیای مد می‌توان دید اما ست‌کردن یک کلاه رسمی با یک پوشش اسپرت بسیار سخت و پرریسک است. در مقابل پیشنهاد می‌شود برای لباس‌های اسپرت از کلاه‌های بافتنی یا کلاه‌های باکت استفاده شود. کلاه لبه‌دار همان‌قدر مناسب یک پوشش اسپرت است که کلاه‌های حصیری، معروف به Straw hats مناسب یک استایل کلاسیک خارج از شهر.

گردنبند

در پوشاک مردانه، گردنبند را می‌توان همپای انگشترها دانست. به همین دلیل بسیار لازم است که از گردنبندهای ساده و شیک استفاده کنید تا یک گردنبند پرزرق‌وبرق. این گردنبندها ممکن است ظاهری نامناسب و جلف داشته باشد. با توجه به اینکه گردنبندها در دنیای مد مردانه جایگاه ثابتی نداشته و تنها در دوره‌های خاصی باب بوده، باید در انتخاب آنها دقت‌عمل کافی را داشته باشید. یک گردنبند چرمی نازک با یک آویز ساده بر اساس علاقه‌ی شخصی می‌تواند استایل اسپرت خوبی ارائه کند.

دستبند

دستبندها یکی از پراستفاده‌ترین اقلام زینتی آقایان است که در دنیای مد جدید جایگاه مهمی دارند. استفاده‌ی درست از آنها می‌تواند تیپ شخص را بهبود ببخشد. دستبندهای چرمی نازک می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای یک تیپ اسپرت باشد در حالی که استفاده از دستبندهای چرمی کلفت که مانند بازوبندهای قدیمی است، ممکن است تا حدودی خارج از مد باشد. پوشیدن دستبندهایی از جنس سنگ‌های کوچک نیز می‌تواند تاثیر زیادی در پوشش شما داشته باشند؛ هرچند که در جوامع متفاوت مانند هندوها و بودائیست‌ها با اهداف مذهبی استفاده می‌شوند.

دستكش

با توجه به تحولات اخیر دنیای مد، مدال بهترین جنس برای یک دستکش، قطعا متعلق به چرم و پشم است. تنها نکته‌ی مهم در پوشیدن آنها این است که رنگ قهوه‌ای تیره را با مشکی نپوشیم. در غیر اینصورت انتخاب رنگ کاملا بر عهده‌ی فرد است. دستکش‌های چرمی قابلیت بالایی برای هماهنگ‌شدن در استایل‌های کلاسیک و اسپرت دارند، در حالی که دستکش‌های پشمی تنها مناسب استایل اسپرت است.

كيف پول

در این زمینه باید توجه داشت که هدف اصلی کیف‌پول‌ها نگهداری از پول‌های شماست و فشن یا مد کاربری دوم آن است. استفاده از کیف پول‌های bulky یا تاشو برای یک استایل اسپرت بسیار مناسب است. در مقابل یک کیف‌پول slim از جنس چرم یا جیر که در جیب داخلی کت یا اورکت نگهداری شود، ظاهر کلاسیک و شیکی دارد. رنگ‌های مناسب برای یک کیف‌پول کلاسیک مشکی، قهوه‌ای و عنابی است. با این حال می‌توان برای یک کیف‌پول اسپرت تاشو از رنگ‌های روشن و ترکیبی یا جنس‌هایی مانند پارچه استفاده کرد.

ساعت

تقریبا اشتباه نکرده‌ایم اگر بگوییم هر مردی ساعت را در پوشش خود به کار می‌برد. اگر ساعتی با بند چرمی دارید می‌توانید آن را با کمربند خود ست کنید. ساعت‌هایی با بند پارچه‌ای مناسب استایل‌های اسپرت است و بهتر است بندهای فلزی رنگ نقره‌ای داشته باشند. استفاده از ساعت‌های طلایی بستگی به تیپ شما داشته و برای استایل اسپرت مناسب نیستند. همچنین ساعت‌های skeleton که اجزاء آن از درون مشخص است، مگر برای مجالس خاص و بسیار رسمی توصیه نمی‌شوند.

There is no more story.
بعدی ده آیتم ضروری برای کمد لباس آقایان

هیچ نظری

نظر ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *