چطور یک بلاگر مد و فشن شویم؟


در این مطلب ما به تمامی سوالات شما درباره‌ی چگونه بلاگر مد و فشن شدن پاسخ خواهیم داد و راهکار‌هایی را در این باره به شما پیشنهاد می‌کنیم پس با تهران-استايل همراه شوید.

۱.هدف شما از بلاگر شدن چیست و شما چه فرقی با بلاگر‌ هاى دیگر دارید؟

یکی از مهم‌ترین سوال‌هایی که باید از خودتان بپرسید این هست که هدف شما از بلاگر شدن چیست و چه فرقی با بقیه‌ی بلاگر‌ها دارید؟ پاسخ این سوال‌ها را باید در وجود و اهداف خودتان جست‌و‌جو کنید. نه تنها انجام این کار بلکه هیچ کاری بی هدف، سرانجام مناسب و درستی نخواهد داشت.به عنوان مثال شما تمایل دارید که بلاگر مد و فشن شوید،پس در قدم اول شما هدف خود را شناسایی کردید. در قدم بعدی باید به این موضوع فکر کنید که شما چه تفاوتی با بلاگر‌های دیگر دنیای مد و فشن دارید یا در واقع بهتر است بگویم که چه ویژگی خاصی دارید که شما را از بلاگر‌های دیگر متمایز کند؟ اگر شما قدم اول و دوم را به شکل صحیح انجام ندهید یا در واقع پاسخ سوال یا هدف خود را شناسایی نکنید،بهتر است قید انجام این کار را بزنید.

۲.پلتفرم متناسب با کار شما چیست؟

حالا که هدف مشخصی را در نظر دارید ، زمان انتخاب پلتفرمی که میخواهید محصول ، نوشته و… خود را ارائه دهید فرا رسیده است. در بین کاربران ایرانی اینستاگرام ، کانال های تلگرام و البته توییتر خیلی طرفدار دارد. اما اگر اهداف بزرگتری برای خود دارید، پیشنهاد ما این است که به سراغ وبسایت بروید. وبسایت ها ، محدودیت شبکه های اجتماعی را ندارند . و شما میتوانید آنطور که دوست دارید سایت خود را طراحی و تزیین کنید .فراموش نکنید که انتخاب دامنه مناسب برای وبسایت خیلی حیاتی است. پس هرچه زودتر به سراغ رزرو و خریداری دامنه بروید و در نهایت میتوانید از افرادی که وبسایت طراحی میکنند بخواهید تا پلتفرم مناسب را برای شما طراحی کنند و یا به سراغ پلتفرم های آماده مانند وردپرس بروید.

۳.بلاگر کیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

بلاگر‌ها،افرادی هستند که با استفاده از دنیای مجازی و قدرت دیجیتال افکار و عقاید خود را درباره‌ی یک موضوع خاص و در غالب محتوای متنی،ویدیوئی و تصویری به مخاطبان خود برسانند.بلاگر‌هت تلاش می‌کنند که در حیطه‌ی فعالیتشان موضوعات مختلفی را آموزش دهند یا حتی در بعضی مواقع محصول باکیفیت و کاربردی‌ای را به فروش برسانند.بلاگر‌ها هدف مشخصی دارند و هر کدام در مورد موضوع مشخصی کار می‌کنند.لازم به ذکر است که آن‌ها لزوماً تحصیل کرده‌ی مد و فشن،اقتصاد،طراحی دکوراسیون داخلی یا هر موضوعی که آن را شرح می‌دهند، نیستند. بلاگر‌ها افرادی هستند که ایده‌های نو و جذاب درباره‌ی این مسائل دارند که با استفاده از رسانه‌ها به چشم و گوش مخاطبان می‌رسانند.

۴.اصلا یک بلاگر در چه مواردی می‌تواند کار کند و چند نوع بلاگر داریم؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم که اگر شما در ذهن خود علاقه یا هدف خاصی را دنبال نمی‌کنید که آن را ارائه کنید یا فقط بلاگر را به عنوان کسی می‌شناسید که در زمینه‌ی مد و فشن فعالیت می‌کند، باید آگاه باشید که بلاگر‌ها در زمینه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند به عنوان مثال آشپزی و شیرینی‌پزی،مسافرت و جهان‌گردی،کتاب‌خوانی،مد و فشن،طراحی دکوراسیون داخلی،حتی در زمینه اقتصاد، رقص و ورزش هم دیده می‌شوند.اگر شما مایل هستید که یک بلاگر شوید،باید با توجه به استعداد،توانایی و علاقمندی خود قدم بردارید.

۵.کار اصلی یک فشن بلاگر چیست؟

فشن بلاگرها افرادی علاقمند و توانمند در دنیای مد و فشن هستند که با استفاده از رسانه‌ها اطلاعاتی مانند طرح‌ها و برند‌های جدید و استایل‌های متفاوت را در غالب عکس،فیلم یا متن برای مخاطبان به اشتراک می‌گذارند اما کار آن‌ها فقط به این مسائل ختم نمی‌شود، فشن بلاگر‌ها در دنیای مد و فشن می‌توانند تاثیرگذار باشند. در ادامه به این موضوع بیشتر می‌پردازیم.

۶.فشن بلاگر‌ها یا در کل بلاگر‌ها چقدر می‌توانند در دنیای واقعی و بین مردم تاثیرگذار باشند؟ آیا آن‌ها از طراح مد و فشن مهم‌تر هستند؟

فشن بلاگر ها به نسبت میزان محبوبیت و شهرتی که دارند، می‌توانند در دنیای مد و فشن حتی میان مردم تاثیرگذار باشند.تاثیرگذاری آن‌ها ممکن است تا این حد باشد که طرفدارانشان به دلیل این‌که آن‌ها محصولی را تایید کردند و پیشنهاد کردند یا حتی استایلی را به وجود آوردند، از آن ها تقلید کنند و به پیشنهادات بلاگر‌ها گوش دهند.طراحان مد و لباس هم با توجه به شهرت و محبوب بودن بلاگر‌ها، آن‌ها را برای تبلیغ محصولات خود انتخاب می‌کنند یا حتی برای حضور در ایونت‌ها و شو‌ها از آن‌ها دعوت می‌کنند. یک بلاگر اگر به شهرت برسد و مردم او را قبول داشته باشند، حتی می‌تواند خط تولید (برند) محصولی را آغاز کند. لازم به ذکر است که آن‌ها از طراحان مد مهم‌تر نیستند،جایگاه یک طراح مد و لباس در دنیای فشن بالاتر است، اما فشن بلاگر‌ها هم با توجه به کارشان جایگاه خود را دارند.

۷.یک بلاگر اطلاعات و محتوا را از کجا می‌تواند تهیه کند؟آیا حتما باید محتوای متنی و علمی ارائه دهد؟

بلاگر‌ها با توجه به هدفی که دارند، می‌توانند محتوا تولید کنند. تولید محتوا به شکل تصویر،ویدیو،متن می‌تواند باشد. خب بهتر است این موضوع مهم را در غالب مثال برای شما شرح دهم.اگر قصد دارید توضیحی درباره‌ی استایل یا آشپزی یا حتی دکوراسیون زیر عکس و یا کلا در مطالبتان قرار دهید باید از صحت نوشته‌های خود اطمینان کافی داشته باشید چرا که شما مخاطب‌های زیادی دارید که از شما تقلید می‌کنند. به همین خاطر شما می‌توانید با استفاده از مقاله‌های معتبر در زمینه‌ی مربوطه یا مجله و کتاب‌های انگلیسی، محتوای خود را تولید کنید. شما آزادی عمل دارید،بعضی وقت‌ها می‌توانید از تجربه‌های شخصی خودتان بگویید تا طرفداران خود را در مورد موضوعاتی آگاه کنید.به عنوان مثال،فرض کنید شما به عنوان یک بلاگر مد و فشن از برند دیور محصولی خریداری کردید و از آن استفاده کردید شما می‌توانید با توجه به تجربه‌ی شخصی خود در‌باره‌ی آن محصول نظر دهید. همچنین شما می‌توانید خلاقیت به خرج دهید و استایلی جدید یا در کل کار جدیدی انجام دهید که فقط و فقط مختص شما باشد و راجع به آن توضیح دهید.

۸.درآمد یک فشن بلاگر به چه صورت است؟ آیا فشن بلاگر شغل به حساب می‌آید؟

اگر شما بلاگر شدن را به عنوان تنها شغل خود در نظر گرفته‌اید، باید بگویم که کار هوشمندانه‌ای نیست. بلاگر شدن (از هر نوعی فرقی ندارد) می‌تواند به عنوان شغل دوم شما مناسب باشد. شما برای این کار قطعا احتیاج دارید به پشتوانه‌ی مالی‌ای که از شغل اول شما می‌آید.بلاگر شدن مانند خیلی از شغل‌ها به این شکل نیست که به محض ورود و شروع کار، در پایان ماه انتظار کسب درآمد را داشته باشید. در این شغل شما باید صبر،حوصله و تلاش پیشه کنید تا به آن درجه از موفقیت و درآمد موردنظر خود برسید.خب البته این سوال برای شما پیش خواهد آمد که درآمد یک بلاگر از کجاست؟ درآمد یک بلاگر معمولا از تبلیغات است.شما بعد از که مطالب و محتوای موردنظر خود را منتشر می‌کنید بسته به تعداد دنبال‌کننده‌های شما در هر رسانه و شبکه‌ی اجتماعی که فعالیت می‌کنید،با برند‌ها و خط تولید‌هایی مواجه می‌شوید که تمایل دارند با شما همکاری کنند.

منظور از همکاری به این صورت است که آن‌ برند‌ها در ازای این‌که شما مدل تبلیغاتی یا تولیدکننده‌ی محتوا (به صورت عکس،ویدیو،متن) برای تبلیغ محصولشان هستید، به شما پول یا محصول رایگان یا در بعضی مواقع هر دو را می‌دهند.این که چه برندی برای تبلیغ محصولاتش یا استفاده از شما به عنوان چهره‌ی تبلیغاتی به سراغتان می‌آید، بستگی به میزان محبوبیت و کیفیت کار شما به عنوان یک بلاگر دارد.اگر شما پله‌های ترقی را در این راه به درستی و با موفقیت طی کنید، شما در شو‌ها و ایونت‌های برند‌های مختلف دعوت می‌شوید و این برای شما خیلی خوشایند خواهد بود و راه را به سمت پیشرفت هموار‌تر می‌سازد. شما به عنوان یک بلاگر معروف، قابل اعتماد و تایید دنبال‌کننده‌هایتان می‌توانید اسم خود را به برند تبدیل کنید و محصولاتی را به فروش برسانید.حتی دیده شده که بعضی بلاگر‌ها به دلیل چهره‌ و استایل خاص و منحصر به فرد به عنوان مدل بعضی برند‌ها انتخاب شدند و با آن‌ها همکاری کردند.پس موفقیت در این شغل کاملا به خود شما بستگی دارد.

۹.اگر برندی به شما محصولی داد که آن را تبلیغ کنید،آیا شما مجبور به استفاده یا پوشیدن آن هستید؟

سوال یکی از دوستان این بود که به فرض مثال اگر برندی (مانند ویکتوریا سکرت) به ما به عنوان یک بلاگر محصولی مانند لباس زیر را برای تبلیغ داد، ما حتما باید آن را بپوشیم و عکس بگیریم و در رسانه‌ها منتشر کنیم؟ در پاسخ به دوست عزیزمان باید بگویم،خیر! شما چه مدل باشید یا بلاگر مجبور به همکاری با برندی که دوست ندارید،نیستید. حتی اگر چنین شرایطی به پیش بیاید، شما می‌توانید با آن برند صحبت کنید و بگویید که تمایل به پوشیدن و عکس گرفتن آن لباس را ندارید و به جای آن می‌توانید با خلاقیت خود در عکاسی یا تولید محتوای متنی یا ویدیو، محصول مورد نظر را تبلیغ کنید.

۱۰.تفاوت بیوتی بلاگر با فشن بلاگر چیست؟

همانطور که قبلاً گفتم، ما انواع مختلفی از بلاگر داریم که هر کدام فعالیت‌های خاص خود را انجام می‌دهند.در کشور ما ایران، ما در دنیای مجازی دو نوع از این بلاگر‌ها را بیشتر می‌بینیم.(فشن بلاگر‌ها و بیوتی‌ بلاگر‌ها) تفاوت این دو بلاگر در هدفشان خلاصه می‌شود.هدف بیوتی بلاگر در مورد لوازم آرایشی،مراقبت از پوست،مو،بدن و هر چیزی که با زیبایی مرتبط باشد، است.هدف یک فشن بلاگر در مورد، دنیای مد و فشن،لباس،استایل و در کل موضوعاتی که به فشن ربط داشته باشد،است و در واقع هر کدام از این بلاگر‌ها در یک حیطه‌ی خاص فعالیت می‌کنند.

نکاتی برای افزایش دنبال کننده اگر میخواهید بلاگر شوید:

 هر روز پست کنید

خیلی مهم است که دنبال کننده ها هر روز و یا اگر هم هر روز برای شما مقدور نیست ، حداقل هفته ای ۵ پست از شما ببینند. اشکالی هم ندارد که روزی ۲ یا ۳ بار پست کنید ولی دقت کنید که فاصله ای چند ساعته بین پست ها باشد.

از عکس بقیه استفاده نکنید

استفاده از عکس های خودتان خیلی تاثیر خوبی در افزایش دنبال کننده دارد و اگر هم از عکس شخص دیگری استفاده میکنید ، حتما آن شخص را روی عکس ها تگ کنید. این کار باعث میشود اعتماد مخاطبین را بدست بیاورید .

تقلب نکنید

برای افزایش فالوور هرگز از برنامه هایی که فالوور تقلبی ایجاد می کنند استفاده نکنید. اکثرا این برنامه ها درست کار نمیکنند و ممکن است حتی برنامه خطرناکی هم باشند و فکر خرید فالوور را هم از خودتان دور کنید، چون مشخص میشود و اعتماد فالوورهای خودتان را هم از دست میدهید. برای مثال عکس های اکانتی با ۵۰ هزار دنبال کننده فقط ۷۰۰ تا لایک دارد و همچنین از تکنیک های دنبال کردن پشت هم و تعداد بالا و سپس آنفالو کردن هم دوری کنید . چون در بیشتر مواقع اینستاگرام متوجه میشود و شما را محدود میکند.

اکتیو باشید

بهترین روش برای جذب دنبال کننده در اینستاگرام این است که فعالیت مداوم داشته باشید و سعی کنید که با بقیه کسانی که شما را دنبال میکنند یا شما آنها را دنبال میکنید ارتباط ایجاد کنید. عکس های آنها را لایک کنید، استوری های آنها را ببینید و حتی پاسخ بدهید. از کامنت گذاشتن هم غافل نشوید و کامنت هایی که برای شما گذاشته میشود را با دقت پاسخ دهید .

سلفی بگیرید

سلفی گرفتن هم تاثیر مثبتی در روند افزایش دنبال کننده های شما دارد . و مردم ارتباط خوبی با تصاویر چهره برقرار میکنند. برای سلفی های عالی هم حتما رو به نور و یا جلوی پنجره ای بایستید.

الهام بگیرید

مطمئنا که افراد و بلاگر های زیادی در شبکه های اجتماعی فعالیت میکنند که میتوانند منبع الهام خوبی برای شما باشند. هم اینستاگرام و هم پینترست هر دو منبع زیادی از این دسته از افراد هستند. این اشخاص را دنبال کنید و حتی از عکس های مورد علاقه تان اسکرین شات بگیرید تا هر وقت احتیاجی به ایده و الهام داشتید بتوانید از آنها استفاده کنید.

بیو را خلوت نگه دارید

در قسمت بیو اینستاگرام تا حد امکان خلاصه و کوتاه به معرفی خود بپردازید. در دنیای الان کمتر پیش میاید که کسی زمان بگذارد و تمام بیو را خط به خط بخواند. بیو را برای کارهای مهمتری مثلا قرار دادن لینکی به آخرین مطلب یا عکس از وبسایت خود نگه دارید.

عکس های با کیفیت

هرچقدر کیفیت و ظاهر عکس بهتر باشد، توجه بیشتری به خود جلب میکند. رو به نور ایستادن را فراموش نکنید. در ساعات طلایی روز، یعنی صبح و بعد از ظهر، عکس بگیرید. همچنین در کافه بازار ، گوگل پلی و یا اپ استور برنامه های ادیت عکس فوق العاده ای وجود دارد. برای مثال VSCO و Snapseed و… حتما آنها را دانلود کنید و صبوری به خرج دهید و کار با این برنامه ها را یاد بگیرید تا عکس های خود را ادیت کنید. البته خود اینستاگرام هم ادیتور خوبی برای عکس ها است.

 

قبلی شناخت انواع کفش ورزشی!
بعدی ورزش کراس فیت چیست و آیا برای همه مفید است؟

هیچ نظری

نظر ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *